Czynna w godz.:

7:00 – 22:00 w dni powszednie
7:00 – 17:00 w soboty, niedziele, święta

 

Kierownik: Olga Rakowska - licencjat pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego
tel.: 33 854 92 00 wew. 580
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielęgniarki / technicy sterylizacji medycznej:
tel.: 33 854 92 00 wew. 583

Centralna Sterylizatornia (CS) usytuowana jest w pawilonie diagnostycznym Szpitala Śląskiego i stanowi jedną z wzorcowych w Polsce. Uwzględnia optymalną funkcjonalność i ergonomię poszczególnych stref oraz pomieszczeń pomocniczych. Jest zaprojektowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 22 czerwca 2005 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej. Dz. U. Nr 116, poz. 985.
CS świadczy usługi z zakresu sterylizacji narzędzi chirurgicznych i sprzętu medycznego na potrzeby szpitala (m. in.: bloku operacyjnego i porodowego, oddziałów, podległych poradni i pracowni specjalistycznych) oraz podmiotów prywatnych, z którymi zawarto umowę na realizację ww. świadczeń.
Wykwalifikowany personel dokłada starań, aby poszczególne etapy reprocesowania przebiegały zgodnie z aktualnymi wymogami, w oparciu o obowiązujące przepisy, procedury, wytyczne, instrukcje i zalecenia. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami (myjka ultradźwiękowa, przelotowe myjnie – dezynfektory, zgrzewarki, przelotowe autoklawy parowe oraz przelotowy sterylizator tlenkiem etylenu) i akcesoriami pomocniczymi.
Nowoczesne, skomplikowane konstrukcyjnie instrumentarium nakłada konieczność podążania w kierunku innowacyjnych metod jego opracowania i sterylizacji. CS została zaprojektowana w sposób uwzględniający perspektywę rozwoju i wdrażania nowych technologii. Obecnie ma możliwość zainstalowania w przyszłości m. in.: w myjni - parowego urządzenia do oczyszczania wstępnego narzędzi oraz myjki ultradźwiękowej do endoskopów sztywnych, pomiędzy strefą czystą a sterylną - przelotowego sterylizatora plazmowego, które pozwolą radykalnie skrócić czas oczekiwania na niektóre zestawy narzędziowe, a to z kolei będzie rzutować zwiększeniem przepustowości i efektywności innych działów szpitala. Daje to również szansę wzmocnienia konkurencyjności i poszerzenia rynku odbiorców. Już w chwili obecnej CS realizuje zlecenia podmiotów zewnętrznych, których ilość się zwiększa, co świadczy o wysokiej jakości realizowanych usług.

Pobierz wycenę pakietów przeznaczonych do sterylizacji parowej w formie pliku PDF.

Pobierz wycenę pakietów termolabilnych przeznaczonych do sterylizacji tlenkiem etylenu w formie PDF.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top